Zasady zachowania się w razie ataku terrorystycznego

Pobierz

TWOIM CELEM POWINNO BYĆ PRZETRWANIE.Podczas krzyku wchłaniasz ogromne ilości pyłu.. Po pierwsze, w sytuacji zagrożenia trzeba zachować spokój i nie ryzykować.. 6.Kampania społeczna 4U.. TWOIM CELEM POWINNO BYĆ PRZETRWANIE.Jak zachować się w czasie akcji antyterrorystycznej?. Ten poziom zagrożenia utrzymuje się od października 2014 roku.. to w obliczu niedawnych doniesień o planowanym zamachu podczas ŚDM warto zapoznać się z podstawowymi zasadami zachowania w przypadku tego typu wydarzeń.. Należy stosować się do następujących zasad:Prezentujemy jego główne zasady oraz zachęcamy do zapoznania się z materiałami jak postępować w przypadku zagrożenia atakiem terrorystycznym.. Uciekaj w bezpieczne miejsce, 2.. Nie odwracać się tyłem do terrorysty.. nie uciekaj, połóż się na podłodze i spróbuj znaleźć jakąś osłonę, trzymaj ręce na głowie do końca operacji słuchaj rozkazów i instrukcji grupy antyterrorystycznej i nie zabieraj jej czasu na zadawanie zbędnych pytań nie trzyj oczu w wypadku użycia gazów łzawiącychw miarę możliwości poruszaj się prostopadle do kierunku wiatru, chroń drogi oddechowe (np. oddychaj przez chusteczkę do nosa), umyj dokładnie twarz, włosy i ręce, oczyść oczy i uszy, w przypadku kontaktu z niebezpiecznymi substancjami, zostaw odzież wierzchnią i obuwie przed domem.. Jak zachować się podczas otrzymania podejrzanej przesyłki..

Jak zachować się podczas zamachu terrorystycznego?

Na takich zajęciach uczniowie są zakładnikami terrorystów i muszą wykonywać ich polecenia, czekając na pomoc z zewnątrz.Wybuch bomby, strzelanina lub wzięcie zakładników.. Schowaj się i zabarykaduj.. Prezentujemy jego główne zasady oraz zachęcamy do zapoznania się z materiałami jak postępować w przypadku zagrożenia atakiem terrorystycznym.. Jednak zwracanie uwagi na to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu pozwa-la na odpowiednio wczesne wykrycie zagrożenia i skuteczną jego neutralizację.. Jeżeli doszło do skażenia:Postępowanie w czasie ataku terrorystycznego i bezpośrednio po nim W wypadku pożaru: pochyl się nisko i opuść budynek najszybciej jak to możliwe; przykryj usta i nos mokrym materiałem; kiedy zbliżysz się do zamkniętych drzwi przyłóż dłoń i przedramię do najniższej, środkowej i najwyższej części drzwi by wyczuć ichMożesz przygotować się na atak terrorystyczny, korzystając z tych samych sposobów, które znajdują zastosowanie podczas innych sytuacji kryzysowych: bądź czujnym i zorientowanym w tym, co dzieje się w najbliższym otoczeniu.. W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o.Po ogłoszeniu alarmu bombowego należy realizować procedury postępowania w czasie zagrożenia bombowego: Do czasu przybycia policji akcją kieruje administrator obiektu, terenu lub osoba odpowiedzialna za jego bezpieczeństwo..

Zapamiętaj!Zasady zachowania w razie ataku terrorystycznego 1.

Jeśli to możliwe starać się unikać dłuższego kontaktu wzrokowego z terrorystą.. Zdarzają się przypadki, że podłożona bomba zostanie ujawniona przed eksplozją.. Oznacza to, że zamach terrorystyczny jest możliwy zdaniem miejscowych władz.. Jak zachować się podczas strzelaniny 2.. Nie czerp wiedzy z filmów akcji, naucz się bezpiecznych metod.W Kanadzie obowiązuje średni (trzeci w 5-stopniowej skali) stopień zagrożenia terrorystycznego.. Zbiegowisko może być celem następnego ataku.Zasady postępowania w sytuacji bycia zakładnikiem, tj. zachowania się wobec terrorysty (napastnika).. Gdy usłyszysz wybuch - uciekaj, w przypadku .. zaalarmować oraz ewakuować pracowników i studentów ze strefy zagrożenia, kierując się prostopadle do kierunku wiatru;Aug 20, 2021Być może dlatego nie zginęło więcej osób.. Należy ściśle wykonywać jego polecenia.. W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego, nie powinno się podejmować samodzielnie żadnych działań.. Naszym.- w razie strzelaniny połóż się na ziemi lub schowaj się za jakimś przedmiotem, - nie uciekaj z obiektu, dopóki nie zostanie wydany rozkaz wyjścia - możesz zostać wzięty za terrorystę, - w chwili wyzwolenia wychodź jak najszybciej, nie zatrzymuj się dla zabrania rzeczy osobistych, zawsze istnieje ryzyko wybuchu lub pożaru,Co zrobić, gdy znajdziemy się w miejscu ataku… procedura zachowania się jest w dużej mierze tylko jedna, trzy złote zasady UCIEKAJ, SCHOWAJ SIĘ, WALCZ została ona utworzona kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych po nasileniu się ataków samotnych wilków w oryginale brzmi ona RUN, HIDE, FIGHT.ATAKIEM TERRORYSTYCZNYM ZAPAMIĘTAJ!.

Jak zachować się w razie ataku bombowego 3.Jak zachować się w razie ataku gazowego 4.

Na miejsce zagrożenia incydentem bombowym należy wezwać służby pomocnicze, takie jak: pogotowie ratunkowe .Zasady postępowania: włączyć odbiorniki radiowe i telewizyjne na program lokalny w celu wysłuchania komunikatów ostrzegawczych, stosować się do poleceń komunikatów nadawanych przez obronę cywilną.. DYSKUTOWANIE Z NAPASTNIKAMI LUB BUNT MOGĄ TYLKO POGORSZYĆ SYTUACJĘ.. Eksperci firmy Impel Security przygotowali instruktaż, który pomoże zachować bezpieczeństwo w razie ataku.. Te sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, ale należy wiedzieć, jak się zachować, gdy staniemy się ich uczestnikami.. Kolejność jest prosta: 1.. Nie walczyć!. Podstawową cechą terroryzmu jest to, iż nie ma lub pojawia się mało znaków ostrzegawczych,- Nie należy dyskutować z terrorystą, nie należy się do niego odwracać tyłem, okłamywać, zgrywać bohatera.. Nie trzeba się zgłaszać na ochotnika.. Specjaliści posługują się w tym przypadku terminem "incydent bombowy".Czy wiesz jak się zachować podczas ataku terrorystycznego?. Dowiesz się w komunikacji miejskiej.. - Wiedzy nigdy za wiele, zwłaszcza teraz, gdy takie rzeczy dzieją się w Europie .Dowiesz się w komunikacji miejskiej - Wiadomości.. Odwiedź stronę: i dowiedz się więcej.Celem kampanii jest przedstawienie właściwego sposobu zachowania się w pr.Przygotowania do ataku terrorystycznego zawsze prowadzone są w tajemnicy..

W wielu szkołach (w tym także w mojej) odbywają się zajęcia praktyczne jak postępować podczas ataku terrorystycznego.

Wycisz telefon i słuchawki, 3.zabezpiecz drogi oddechowe (nos, usta) przed gazem łzawiącym, który może zostać użyty, wymuszenie zmiany decyzji wymuszenie okupu zapewnienie komfortu psychicznego wymuszenie podjęcia określonej decyzji zastraszenie skomplikowanie sytuacji międzynarodowej prowokacja nie podnośW przypadku ataku terrorystycznego, szczególnie bombowego w większości przypadków ofiarami są ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z działaniami politycznymi!. Z tego względu sygnały o grożącym niebezpieczeństwie są mało dostrzegalne.. Wyższy poziom alertu terrorystycznego może się wiązać z zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa.Co robić w razie ataku terrorystycznego?. które ze względu na pandemię COVID-19 odbywa się w 2021 .W słupskich szkołach nauczyciele instruują uczniów jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt