Szewczyk dratewka postacie drugoplanowe

Pobierz

Ja grałam księżniczkę zamkniętą w wieży, a Kuba Dratewkę.. Pobierz.. 2) Pomoc mrówkom.. Dobre serce szewca zostaje nagrodzone - zwierzęta odpłacają mu pomocą przy wykonywaniu prac zleconych przez czarownicę, a piękna panna bierze go za męża.Dziś z całą klasa zrobiliśmy przedstawienie pt. "Szewczyk Dratewka".. Chcesz ocenić sztukę?. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.Przebieg zajęć: 1.Wstęp do zajęć- wprowadzenie: a) odczytanie tytułu utworu z plątaninki literowej - SZEWCZYK DRATEWKA.. szukaj w sztukachW piątek 8 lutego nasz oddział przedszkolny odwiedził wyjątkowy teatrzyk z przedstawieniem pt. "Szewczyk Dratewka".. 3) Naprawa zniszczonej barci.. Pewnego razu szewczyk Dratewka szedł wąską ścieżką przez las wesoło podśpiewując pod nosem.Szewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. 6) Rozmowa z czarownicą.. 3) Naprawa zniszczonej barci.. 7) Pomoc mrówek przy przebieraniu maku.. Szewczyk Dratewka - był bardzo biednym, wędrownym szewcem.. Żył bardzo skromnie, nie posiadał niczego poza potarganą torbą i starym ubraniem.. 5) Spotkanie Dratewki z ludźmi.. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inneTym symbolem wyróżniamy najlepsze sklepy w Allegro..

Oprócz: Szewczyk dratewka rysunek postaci.

Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. charakterystyke postaci, dokladny opis czasu i miejsca akcji, szczegolowy plan wydarzen, analize problematyki dziela oraz omowienie glownych watkow i.Legenda objaśniająca ilustracje postaci dobrane przy ogłoszeniach o balu a) współczesny Kopciuszek b) wiejski chłopak — Szewczyk Dratewka c) macocha — z tradycyjnej baśni o Kopciuszku d) żołnierz (wracający z wojny) z baśni Krzesiwo e) pierwszoklasiści (współcześni) — Jacek, Wacek i PankracekSzewczyk dratewka charakterystyka postaci.. 5) Spotkanie Dratewki z ludźmi.. 4) Nakarmienie kaczek na jeziorze.. Był skromny i pracowity, a za swoją pomoc nie oczekiwał nagrody.Bohater o dobrym sercu, wrażliwy, współczujący.. (Szewczyk pomaga mrówkom.). Klasa 1 Polski.. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki.. 3.Układanie małych ilustracji zgodnie z kolejnością wydarzeń w lekturze; 4.Samodzielne dobieranie podpisów do ilustracji wydarzeń; 5.Tworzenie rysunkowej historii losów Szewczyka Dratewki w formie książeczki do kolorowania .Konspekt lekcji języka polskiego, "Szewczyk Dratewka" Temat: W świecie przygód Szewczyka Dratewki.. 6) Rozmowa z czarownicą.. 2.Wskazanie przez ucz.. Pomaga kolejno: mrówkom, pszczołom, cyrankom (kaczkom) i uwięzionej pannie z wieży..

Oprócz: Szewczyk dratewka charakterystyka postaci.

/ 10 10.. Lektura .Plik szewczyk dratewka.JPG na koncie użytkownika krawczyk.aneta • folder Kolorowanki postacie z legend • Data dodania: 8 maj 2014 .. krawczyk.aneta / Kolorowanki postacie z legend / szewczyk dratewka.JPG Download: szewczyk dratewka.JPG.. Naprawił zniszczone mrowisko, barć i nakarmił głodne kaczki ostatnim kawałkiem chleba.. (Dratewka spotyka się z ludźmi.). Opowiada o tym, jak pewnegoPostacie z bajek i baśni - Lektura - Szewczyk Dratewka - opis bohatera - Bajki i baśnie - Wielka litera - Krzyżówka Smok Wawelski - Utwórz wyrazy .. Klasa 1 polski Szewczyk Dratewka Examples from our community 10000+ results for 'klasa 1 polski szewczyk dratewka' Postacie z bajek i baśni Quiz.. Co zrobił chłopiec, gdy zn11czerwca odwiedził naszą szkołę teatr lalek "Kukiełka" z Ptaszkowej i zaprezentował dzieciom przedszkolnym oraz uczniom z klas I - III spektakl z przesłaniem edukacyjnym pt.: "Szewczyk Dratewka".. Jest odważny, potrafi przeciwstawić się złej wiedźmie.. załóż konto.. (Dratewka spotyka się z ludźmi.). Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: krzyżówka angoraSzewczyk Dratewka mial odszukac zloty kluczyk w stawie..

(Mrówki pomagają przy przebieraniu maku).1) Wyprawa szewczyka w świat.

Szewc nie stronił od pracy, jednak nie potrafił zarobić nawet na małe mieszkanie.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Wyjątkowy za sprawą aktorów, w których role wcielili się uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Bujakowie.. Posiadał dobre serce i potrafił pomóc owadom i zwierzętom, gdy te potrzebowały pomocy.. (Szewczyk pomaga mrówkom.). Zobacz podobne quizy: #ksiazka #lektura #test .Szewczyk Dratewka - Problematyka Kazda z basni niesie jakies przeslanie, bajka o Szewczyku Dratewce uczy o tym, ze kazdy dobry czyn bedzie kiedys Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: żwaczek wyglądOgłoszenia o tematyce: szewczyk dratewka na Sprzedajemy.pl - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy.. 2) Pomoc mrówkom.. 282 KB (1242px x 1752px) 0.0 / 5 (0 głosów)Szewczyk Dratewka to opowieść o losach biednego szewczyka o dobrym sercu, który wędrował po świecie, zarabiając na utrzymanie łataniem butów..

bohaterów baśni: a) postać tytułowa, b) postacie drugoplanowe, c) postacie pozytywne, d) postacie negatywne.

Oprócz głównych ról były też postacie drugoplanowe: Czarownica,.Dratewka był skromnym szewczykiem naprawiającym buty ludziom z miasta.. Cele: Uczniowie: potrafią swobodnie wypowiadać się na temat przeczytanej lektury, wymieniają głównych bohaterów i postaci drugoplanowe, swobodnie opowiadają o przygodach bohaterki, poznają i.1) Wyprawa szewczyka w świat.. To klasyka baśni zaadaptowana, aby uczyć i bawić oraz pełna humoru opowieść o dobroci serca i szacunku do natury.szewczyk Skuba, krawiec Dratewka, szewczyk Dratewka 1.Szewczyk Dratewka - mlody, ubogi szewc, zarabiajacy na zycie lataniem starego obuwia.. 7) Pomoc mrówek przy przebieraniu maku.. 4) Nakarmienie kaczek na jeziorze..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt