Problemy pielęgnacyjne pacjenta z miażdżycą

Pobierz

Skarży się na dolegliwości wynikające z uszkodzenia układu mięśniowo - szkieletowego, ma problem z poruszaniem się, choroba reumatoidalna stawów.. Plan działania.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Szewczyk M, Jawień A.. Leki p/ bólowe na zlecenie lekarza.. Osoby chore na cukrzycę powinny szczególnie dokładnie obserwować swoje stopy i dbać o nie.. Niski status socjoekonomiczny, brak wsparcia socjalnego, przewlekły stres w domu lub pracy, wrogość, depresja, niepokój, lęk oraz choroby psychiczne zwiększają postęp miażdżycy oraz pogarszają rokowanie.uszkodzenie i miażdżyca naczyń krwionośnych udar krwotoczny lub niedokrwienny przerost mięśnia sercowego zawał mięśnia sercowego niewydolność krążenia niewydolność nerek PROBLEMY PIELĘGNACYJNE Ból i zawroty głowy wynikające z wahań ciśnienia tętniczego krwi cel opieki: unormowanie ciśnienia tętniczego przygotowanie do samoopieki zapobieganie urazomSep 30, 2021Odżywianie pacjenta dożylnie jest działaniem agresywnym, przez co zespół opiekujący się bezpośrednio chorym, musi zwracać szczególną uwagę na niego.. Problem pielęgnacyjny.. Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego.. Część badawczą opracowano w oparciu o metodę indywidualnego przypadku 81-letnigo pacjenta przebywającego w środowisku domowym .Problemy pielęgnacyjne pacjenta z miażdżycą tętnic kończyn dolnych - studium przypadku 12. ..

Proces pielęgnowania chorego z miażdżycą tętnic kończyn dolnych.

Cel działania.. Złagodzenie bólu i uregulowanie RR.. Fibraty z kolei zmniejszają przede wszystkim stężenie triglicerydów oraz zwiększają stężenie HDL nieznacznie redukując LDL.. W Polsce z powodu niedokrwienia kończyn dolnych w poradni chirurgii naczyniowej leczonych jest około 40 tysięcy chorych.. Przemieszcza się najchętniej przy pomocy osoby drugiej.. Realizacja.. Opieka pielęgniarska nad pacjentem z miażdżycą kończyn dolnych wymaga wnikliwej obserwacji chorego, umiejętności rozpoznawania powikłań i edukacji w .TodayPlik poz.doc na koncie użytkownika sabhan81 • folder -procesy pielęgnacyjne- • Data dodania: 4 sty 2013.. Pomoc w zlikwidowaniu obrzęków i leczenie przyczyny objawów choroby.DIAGNOZA PIELĘGNIARSKA I PROCES PIELĘGNOWANIA PACJENTKI Z MIAŻDŻYCĄ KOŃCZYN DOLNYCH I NADCIŚNIENIEM TĘTNICZYM Pacjentka Katarzyna K.trafiła na oddział w dniu 30.04.2017 r. z powodu wysokiego ciśnienia i miażdżycy kończyn dolnych.. rofilaktyka i pielęgnacja stopy cukrzycowej.. Problemy pielęgnacyjne pacjenta z miażdżycą tętnic kończyn dolnych - studium przypadku 88 Rościszewski P., Koziarska-Rościszewska M., Niezdolność do pracy u osób z niedokrwieniem kończyn dolnych, Orzecznictwo Lekarskie 2009, nr 6 (1), s. 48 - 66..

W ...Diagnoza pielęgniarska u chorej z miażdżycą kończyn dolnych.

Długotrwale podniesiony poziom cukru we krwi może spowodować uszkodzenie naczyń i nerwów w kończynach dolnych, co z kolei może stać się powodem różnych problemów na stopach.1.. Ograniczenie wysiłku fizycznego.. Walewska E. Udowodniono, że opóźniają one rozwój miażdżycy.. Sterole lub stanole hamują .artykuł: Problemy pielęgnacyjne pacjenta z miażdżycą tętnic kończyn dolnych - studium przypadku (Ziembowska A., Żółtańska J.) artykuł: European integration vector: the Polish experience for Ukraine (Zaporozhet T.) artykuł: Policja w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego województwa śląskiego (Justyński K.) Nacieranie pleców maścią z dodatkiem leku p/ bólowego.. Napadowy ból klatki piersiowej oraz wahania wartości RR.. Leczenie dzielimy na: zachowawcze i inwazyjne.. Podczas sprawowania opieki nad pacjentem wyodrębniono następujące problemy pielęgnacyjne: Problem pielęgnacyjny 1 .. , we współpracy z fizjoterapeutą: zapoznanie pacjenta z .Opracowanie diagnoz pielęgniarskich w oparciu o problemy zdrowotne pacjenta z miażdżycą tętnic kończyn dolnych, a także indywidualnego planu opieki dostosowanego do jego potrzeb.Materiał i metody.. Problemy pielęgnacyjne chorych w okresie pooperacyjnym w ujęciu Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki .Miażdżyca to inaczej stwardnienie i zwężenie tętnic, które może zagrozić przepływowi krwi, a w konsekwencji prowadzić do innych, poważnych skutków ubocznych, takich jak zawały serca, udary i choroby naczyń obwodowych (czasami nazywane także chorobami sercowo-naczyniowymi)..

Problem: deficyt wiedzy pacjenta na temat miażdżycy oraz niepogodzenie się z jej.

Skuteczne leczenie możliwe jest tylko w sytuacji prawidłowego rozpoznania problemów pielęgnacyjnych oraz .Corpus ID: 200459290; Problemy pielęgnacyjne pacjenta z miażdżycą tętnic kończyn dolnych - studium przypadku @inproceedings{Ziembowska2018ProblemyPP, title={Problemy pielęgnacyjne pacjenta z miażdżycą tętnic kończyn dolnych - studium przypadku}, author={Alizja Ziembowska and Joanna Ż{'o}łtańska}, year={2018} }Liczba wyników Artykuł - szczegóły .Apr 4, 2022Objawami miażdżycy mogą być: ból, np. ból w klatce piersiowej przy chorobie wieńcowej, ból nóg, stóp i rąk, duszność, chromanie przestankowe (ból łydki podczas energicznego chodu, który ustaje po zatrzymaniu się), impotencja, dezorientacja, niedowład, zawroty głowy (gdy miażdżyca dotyczy tętnic mózgowych),W profilaktyce chorób miażdżycowych podkreśla się także duży wpływ czynników socjoekonomicznych na rozwój schorzenia.. Po mieszkaniu porusza się podpierając się o sprzęty domowe.Proces miażdżycowy nie postępuje, utrzymuje się w miejscu.Wnioski: Pielęgnacja pacjenta z rozpoznaną miażdżycą uogólnioną w warunkach domowych jest procesem długotrwałym, który wymaga umiejętności oraz szerokiej wiedzy..

Celem pracy była próba przedstawienia problemów pielęgnacyjnych pacjenta z miażdżycą tętnic kończyn dolnych.

Z wywiadu wynika, że chora unieruchomiona jest w łóżku od 2016r z powodu silnego bólu i obrzęku kończyn dolnych.Zmiany miażdżycowe w naczyniach kończyny dolnej, zwężając je, powodują zmniejszenie przepływu krwi w tętnicach kończyn dolnych, przyczyniając się do niedokrwienia uda, podudzia i stopy.. Podanie leków obniżających RR na zlecenie lekarza.Statyny są lekami, które obniżają stężenie frakcji LDL cholesterolu i w mniejszym stopniu również triglicerydów.. Monitorowanie parametrów życiowych.. Grabowska H, Grabowski W. Spronk S., Bosch J. L., den Hoed P. T. et al., Intermittent claudication: clinical effectivenessOct 23, 2020U osób w podeszłym wieku cierpiących na miażdżycę tętnic mózgowych charakterystyczne jest występowanie następujących objawów: • Zaburzenia pamięci, szczególnie pamięci krótkotrwałej, • Zaburzenia orientacji w czasie i przestrzeni, w zaawansowanych przypadkach również nierozpoznawanie bliskich osób i znanych sytuacji,Jedną spośród często spotykanych chorób naczyniowych jest miażdżyca tętnic kończyn dolnych.. Obrzęk podudzia kończyny dolnej prawej spowodowany upośledzonym przepływem krwi na skutek zmian miażdżycowych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt