Dlaczego komputer jest głośny

Pobierz

Możesz wybuchnąć zasilaczem (jeśli jest to wentylator zasilacza) lub usmażyć procesor, chociaż BIOS / UEFI, a nawet sam procesor mogą się wyłączyć.. Znajdź najnowsze informacje o częściach elektronicznych.. Tutaj mamy trzy opcje.. Datasheets.com.Zwykle jest tak, że jeśli komputer działa poprawnie i zbytnio nie hałasuje, nie czujemy potrzeby, by cokolwiek w nim zmieniać.. może się kurz dostać po za tym aby uniknąć przegrzania polecam.. Przez pierwsze 2 tyg było wszystko ok ale zaczeły się dziać problemy.. Poważnie.. Problem w tym, że to, co jednym wydaje się ciche, niekiedy wręcz.Najczęściej laptop zanieczyszcza się, ponieważ jest regularnie użytkowany.. Tutaj mogę polecić olej wazelinowy, który nie dość, że jest bardzo tani (coś około 5zł za butelkę), to świetnie się do tego nadaje.. Jeśli to możliwe zamontuj jeszcze wentylator na przedzie obudowy i na lewej ściance.Zdejmij panel boczny i poczekaj kilka minut, aby określić, czy komputer jest zbyt ciepły, co może powodować głośniejszą pracę wentylatorów starających się obniżyć temperaturę wewnątrz komputera.. Przeważnie poziom szumu jest akceptowalny, jednak z biegiem czasu może wzrosnąć i stać się irytującym elementem działania komputera.Przy przeglądaniu zwykłych stron, włączonym laptopie regularna temperatura do 30-38 stopni.. Wyszukiwarki naszych partnerów..

Jest to mój 2 komputer.

Jedną z przyczyn może być jego zabrudzenie.. Ostrzeżenie: .. Tym sposobem urządzenie się przegrzewa i głośno chodzi, a to może być bardzo kłopotliwe dla osób, które spędzają przy sprzęcie elektronicznym dużo czasu.. Pięć dni temu kupiłem nowego laptopa Samsunga RF511 i5, przy pierwszym uruchomieniu laptop był niesłyszalny i strasznie się ślimaczył, pewnie dlatego, że chodził na najwolniejszych obrotach, teraz jest już dobrze, bo mój Szajsung coś tam poustawiał i chodzi dobrze, lecz teraz jest nieco za głośny.. Jest na tyle lepki, żeby zapewnić dobre smarowanie, a jednocześnie na tyle rzadki, by nie stwarzać dodatkowego oporu.Userek91.. W tanich obudowach wentylatory są głośne, a dodatkowo pod obciążeniem podzespołów potrafią działać jeszcze głośniej (w zależności od ustawień).. Gdy zdejmiesz ściankę temperatura wewnątrz drastycznie spada i wentylatory zwalniają.. To jest najprawdopodobniej od gier bo jak miałam starego kompa i był grami zawalony to był strasznie głośny;)Dec 22, 2020Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to: przestać korzystać z komputera.. Nie zamierzam ograniczać się do jednego punktu, dotyczącego czyszczenia kurzu z komputera, chociaż jest on główny: porozmawiamy również o tym, jak nasmarować łożysko wentylatora, dlaczego dysk twardy może grzechotać i gdzie metaliczny z którego .Jak już wszystko jest wyczyszczone, możemy przejść do oliwienia..

W październiku kupiłem komputer.

Lub tęApr 21, 2021Obniż szybkość pracy wentylatorów Zmień wentylatory Zmień sposób chłodzenia procesora Zmień zasilacz Zmień obudowę PC Twój komputer może hałasować z wielu przyczyn.. Byłem sprawdzić w sklepie i laptop na wystawie też tak 'głośno' chodzi.. Szukanie Zaawansowane.. Jedną z przyczyn dlaczego komputer działa głośno może być umieszczenie go zaraz przy grzejniku lub też w miejscu, gdzie.. Przez to zbiera się w nim kurz, a ciepło wydzielane przez podzespoły nie ma swojego ujścia.. Podstawkę chłodzącą.. Zacznijmy od podstaw: czy zmuszasz swojego laptopa do tego pracuj najlepiej jego zdolności?. Wentylator dołączony do CPU (tzw. boxowy) nie jest najwyższych lotów i prawie zawsze jest bardzo głośny.Prawdopodobnie chodzi o głośną pracę wentylatora.. Jeżeli hałas jest nadmierny powinieneś rozpocząć od jego wyczyszczenia.. Mimo wszystko jest to dla mnie dziwne, że nowy laptop chodzi głośniej od tańszego, kupionego 5 lat temu.Mar 12, 2021Siema.. Obudowa jest widać słabo wentylowana.. Czy to normalne, czy coś jest nie tak?. Jego wzmożona praca jest spowodowana potrzebą schłodzenia urządzenia.. Jeśli tak, od teraz mówimy, że maksymalne działanie wentylatorów jest normalne i dlatego sprzęt emituje dużo hałasu; co nie byłoby normalne, to to, że wentylatory działają zbyt szybko i emitują dużo hałasu, gdy nic nie robisz, po prostu siedzisz przy .Jan 20, 2022 1.Kolega ma rację to może się dziać przez to że komputer ma duże obciążenie i dlatego szybko wiatraki działają ponieważ procesor lub karta się podgrzewają, może też być spowodowane kurzem nawet po 1,5 mieś..

Zobacz takżeCo to wyciszania się komputera to logiczne.

Drugą rzeczą, którą powinieneś zrobić: jeśli jest to hałas, to skądś pochodzi.Dec 10, 2021W tym artykule porozmawiamy o tym, co zrobić, jeśli komputer stacjonarny jest głośny i brzęczy jak odkurzacz, skrzypi lub hałasuje.. Inną przyczyną może być kiepska jakość, brak smaru lub też zużycie wentylatorów w zasilaczu komputera bądź też na.W przypadku komputerów stacjonarnych głośna praca coolera procesora wynika najczęściej z jego niskiej jakości..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt