Notatka z lekcji na frontach i wojny światowej

Pobierz

Notatki - poziom podstawowy KLASA I LO 1.. Zapoznaj się z wiadomościami w podręczniku na str. 170 - 174.. Ogółem polskie okręty zatopiły ok. 40 okrętów .Dwa zajęcia z historii ( 2 lekcje) : 23 -27 marca 2020 Lekcja 2 (dla klas 7bi, 7d,7c notatka w zeszycie z datą 23.03 2020 , dla7ai z datą 24.03.2020) Temat: Na frontach I wojny światowej.. Po powstaniu styczniowym 1863-64.pdf 9.WF z AWF Aktywny powrót do szkoły; ABC Empatii; Ja w świecie zawodów; Szkoła pamięta 2021; Placówka Przyjazna Diabetykom; Wojewódzka akcja informacyjno - edukacyjna5.. Okoliczności przystąpienia Stanów Zjednoczonych do wojny; 6.Wszystkie notatki są zapisane w programie Acrobat Reader, w formacie PDF.. Jeden z największych sukcesów PMW - wytropienie i umożliwienie zniszczenia niemieckiego pancernika "Bismarck" (V 1941).. I wojna światowaWczoraj i dziś, wyd.. Stany Zjednoczone w XIX wieku.pdf 3. testy gimnazjalne.. notatki do 1 i 2 klasy .Ostatecznie uczestniczyly 34 panstwa i 2/3 ludnosci.. Notatka z lekcji: (notatkę należy przepisać do zeszytu lub wydrukować i wkleić do zeszytu) Notatka zawiera puste miejsca, które należy uzupełnić własnoręcznym pismem korzystając z tekstu podręcznika, str. 161 - 167.Temat: Zakończenie I wojny światowej.. I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami .Rozdział V..

Na frontach I wojny światowej 1.

- Niemcy zatrzymani Nad Marną tutaj klęska Niemiec która rozpoczęła wojne pozycyjną.. piosenki.. W Rosji władzę przejęli bolszewicy, którzy przystąpili do budowy pierwszego na świecie państwa komunistycznego.. zadania domowe.. Po jednej stronie stanęły państwa centralne, a po drugiej - ententa.. Zadziałał bowiem system sojuszy.Notatka z lekcji 1.. Cywilizacja starożytnego Egiptu 5.. PRACA ONLINE prezentacje PP.. NA FRONTACH I WOJNY ŚWIATOWEJ - Historia - Notatki z lekcji NA FRONTACH I WOJNY ŚWIATOWEJ Bezpośrednia przyczyną wybuchu I wojny światowej było zabójstwo arcyksięcia Ferdynanda w Sarajewie.. w Sarajewie (stolica Bośni i Hercegowiny) austriackiego następcy tronu, arcyksięcia Franciszka Ferdynanda.. 23 lipca 1914 r.FRONT ZACHODNI.. Przebieg walk na froncie wschodnim (bitwy pod Tannenbergiem i Gorlicami); 4.. Zatopienie przez Niemców statku pasażerskiego Lusitania spowodowało przystąpienie USA do wojny po stronie Ententy.Na frontach I wojny światowej.. Zamachu dokonał Gawriło Princip z organizacji "Czarna Ręka" wspieranej przez wywiad serbski.. Początkowo żadne z państw biorących udział w I wojnie światowej nie dysponowało długimi planami strategicznymi..

Sprawa polska podczas I wojny światowej.

Po upadku Francji w 1940 oddziały polskie zostały ewakuowane do Wielkiej Brytanii.. I wojna światowa ().. - Przyczyny I wojny światowej [25.1, 25.2] - Specyfika I wojny światowej [25.3, 25.4] - Rewolucje rosyjskie 1917 [25.5] 26.. Cele lekcji: Uczeń: − wskazuje na mapie państwa europejskie, walczące w Wielkiej Wojnie po stronie ententy .. Proszę przeczytać temat Na frontach I wojny światowej ze stron 161-165 w podręczniku.. (ćwiczeń nie odsyłajcie) wtorek, 7.04.2020 r. - lekcja nr 2 Temat: Pierwsza wojna światowa na ziemiach polskich.. Następnie proszę uzupełnić i odesłać drogą zwrotną kartę pracy Pozdrawiam2.. Oprócz zmian terytorialnych, I wojna światowa zmieniała całkowicie układ sił w Europie.Polskie jednostki walczyły na wszystkich frontach Europy i Bliskiego Wschodu.. c) kiedy zakończyła się I wojna światowa.. - Rosjanie pokonani przez Nimecow w wojnie pod Tannenbergiem.Nov 3, 2020W Niemczech i Austrii został zmieniony system polityczny - z cesarstwa na republikę.. Przebieg lekcji 1.. W ciągu zaledwie kilku dni lokalny konflikt austriacko-serbski przekształcił się w wojnę o zasięgu europejskim.. Wybuch wojny a. zamach w Sarajewie na austriackiego następcę tronu arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga - 28 VI 1914 r., przeprowadzony przez serbskich nacjonalistówLekcja 37 Temat: Na frontach I wojny światowej..

Na frontach I wojny światowej A A A 5.

Lekcja z e-podręcznika, proszę skopiować poniższy link do przeglądarki:DLA NAUCZYCIELI: w nawiasach kwadratowych przy tematach notatek wskazane są punkty podstawy programowej.. Bezpośrednią przyczyną wojny stało się zamordowanie 28 czerwca 1914r.. Rola zamachu w Sarajewie dla losów Europy; 2.. Bezpośrednią przyczyną wybuchu I wojny światowej był zamach na austriackiego następcę tronu arcyksięcia Franciszka Ferdynanda przez Gawrila Principa.. Wojna wybucha w lipci 1914 roku i trwa do 11 listopada 1918 roku .. Dziś na lekcji dowiem się: ; a) które kraje wygrały I wojnę światową.. Zastosowano tam wiele nowych, wyniszczających rodzajów broni.notatki z historii.. O wiele okropniejsza od wcześniejszych wojen.I wojna światowa 1.Przyczyny wybuchu I wojny światowej.. Sprawa polska w czasie I wojny światowej.I wojna światowa - Wielka Wojna Konflikt zbrojny, w którym wzięły udział ï ï państwa na przełomie lat í õ í ð-1918 różniący się znacznie od tych mających miejsce w przeszłości.. wszystkie filmy.. Powstanie styczniowe 1863-64.pdf 7.. Kolonializm w XIX wieku.pdf 5.. Kultura polska pod zaborami.pdf 2.. Zjednoczenie Włoch i Niemiec.pdf 4.. HISTORIA W GIMNAZJUM I SZKOLE PODSTAWOWEJ.. Dowiesz się:Od tego czasu wykonano 2 zmiany, które oczekują na przejrzenie..

Notatka z lekcji do przeczytania: I WOJNA ŚWIATOWA1.

Cywilizacja starożytnej Mezopotamii 4.. Fenicja, Izrael, Persja Lekcja powtórzeniowa - Prehistoria i Starożytny WschódW czasie I wojny światowej walki toczyły się nie tylko na froncie wschodnim i zachodnim lecz także na Bałkanach i we Włoszech.Nie rozstrzygnięta bitwa jutlandzka uświadomiła Niemcom konieczność rozbudowy floty podwodnej i ogłoszenie nieograniczonej wojny podwodnej.. Walki toczyły się na wielu frontach, między innymi we Francji, w Rosji, na Bałkanach i Bliskim Wschodzie.. 1 wojna św ( ) - Niemcy atakuja Belgie i stosują plan Schlieffena.. znajdujące się jeszcze pod władzą 1.Dnia 28 czerwca 1914 roku w Sarajewie - stolicy Bośni i Hercegowiny, należącej do Austrii- został zastrzelony arcyksiążę Franciszek Ferdynand, austriacki następca tronu.Temat lekcji: Na frontach I wojny światowej.. Geneza wykształcenia się cywilizacji 3.. I wojna światowa.. Przemiany polityczno-społeczne w Europie.pdf 6. d) jakie były przyczyny klęski państw centralnych.. Zabójstwo w Sarajewie i początek I wojny światowej 28 czerwca 1914 r. w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) został zaatakowany następca tronu Austro - Węgier Franciszek Ferdynand z małżonką.. Prehistoria Prehistoria - prezentacja 2.. W czasie twj wojy stoczono bitwy : Nad Marną (1914) ,pod Verdun (1916), pod Sommą (1916) .Notatki z historii dla szkoły podstawowej Klasa 7 5..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt