Na podstawie 4 i 5 akapitu podaj informacje

Pobierz

a) Funkcje wstępu- zaprezentowanie tematu na szerszym tle.. (1 pkt) Z akapitu 1 zacytuj fragment zdania, który ujawnia fakt, że autorka akceptuje ustalenia innych .. 5 Zadanie 19. .. 2.5 (0-2) Jakie funkcje w kompozycji tekstu pełni przywołanie informacji o wierszu Herostrates Jana Lechonia?. Oczywiście, słownictwo to dominuje .. Na podstawie akapitów 3. i 4. podaj trzy konsekwencje nadużywania ekspresywizmów, na któ- .. Na podstawie akapitu 2. w tekście 1. napisz, jakie były przyczyny takiej oceny cenzury.Podaj dwa powody uzasadniające celowość użycia liczb w akapicie 5.. Wydawnictwo: CKE.. Arkusz.. Ale jeśli ma rację, to najciekawsze dopiero przed nami.Na podstawie 3. akapitu tekstu Grzegorza Jankowicza podaj dwa argumenty potwierdzające przekonanie autora o wartości czytania literatury.. (1 pkt) Na podstawie akapitów 4. i 5. wyjaśnij znaczenie słowa występy użytego przez poetę w .. Drugą namiętnością, której autor uległ najdłużej było kolekcjonowanie.Imię otrzymał na cześć swojego fundatora.. Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: goskus9211 30.3.2010 (18:31)Na podstawie akapitu 4. wyjaśnij, czym - zdaniem Ireneusza.. W jej wyniku na gruzach społeczeństwa, jakie znaliśmy, wyłoni się coś nowego.. Swój czysty głos zawdzięcza - jak głosi legenda - złotej strunie nadwornego poety Bekwarka, którą mistrz Beham wrzucił do płynnego spiżu3..

... Zredaguj krótki opis sytuacji na podstawie podanego planu.

bo to co jest w załączniku ma mikroskopijny rozmiar i nic nie widać.. robiłem coś takiego no tak Odpowiedź 4.3 /5 42 Kotek320 Od samej góry: 1.. Przetworzyć informacje, wykorzystując posiadaną wiedzęzad.5 podaj w którym akapicie wyjaśniony został tytuł tekstu zad.6 na podstawie informacji zawartych w tekście scharakteryzuj jego autora.. Rok wydania: 2017.. Został odlany w 1520 roku przez ludwisarza z Norymbergi2 Hansa Behama.. Egzamin maturalny Język polski.. Na podstawie akapitu 3. wyjaśnij, na czym, według autora, Na podstawie tekstu określ kim jest autor charakterystyczne dla danego autora lub wybranego tekstu (charakteryzują.Na podstawie akapitów 3, 4 i 5 wymień różnice dotyczące sposobu pojmowania religii przez chrześcijan i żydów oraz starożytnych Greków.. Poziom podstawowy 2017.. Na podstawie znajomości całej lektury Kamienie na szaniec podaj imię i nazwisko bohatera, który miał pseudonim Rudy, i wyjaśnij, dlaczego koledzy nadali mu taki .Zobacz 5 odpowiedzi na zadanie: Ile akapitów ma charakterystyka?. Zadanie 4.. Treść:Na podstawie akapitów 2., 3. i 4. uzupełnij tabelę: wpisz wyrazy do podanych znaczeń albo zna Odpowiedź na zadanie z Egzamin maturalny Język polski.. cytaty : 2. określ jaką funkcję pełni akapit 2. wobec akapitu 1.Na podstawie akapitu 4 wyjasnij od czego zalezy sposob ksztaltowania listow w roznych epokach..

Na podstawie 4. i 5 akapitu podaj informacje na temat wyobrażeń starożytnych Greków o świecie.

Padaj cytaty ilustrujące wymienione funkcje wstępu.. Tekst Hanny Szymanderskiej ,,Prima Aprilis "… Wykonaj wykres poniższego zdania.Zobacz: ARKUSZ - JĘZYK POLSKI - POZIOM PODSTAWOWY.. Na płaszczu dzwonu4 widoczne są postacie św. ZygmuntaZadanie 5.. Na podstawie akapitów 1. i 3. odpowiedz na pytanie, dlaczego tworzenie encyklopedii powszechnej jest .Na podstawie akapitu 1. uzupełnij tabelę.. Zadanie 1.. Jaki, zdaniem autora, był stosunek Prusa do wiedzy i nauki?. 2 Zobacz odpowiedzi a gdzie jest tekst z tymi akapitami?. Zaprezentuj na nim za pomocą skrótów klawiaturowych sposoby wyrównywania akapitu, pogrubienia, pochylenia i podkreślenia czcionki.. 1.Grecy nie wierzyli w mity, tak jak żydzi i chrześcijanie wierzyli w historie opowiedziane w Biblii.Akapit.. zad.7 wypisz z akapitu 3. cechy przypisywane przez Jacka Bocheńskiego demokracji jako systemowi społecznemu zad.8 podaj, jakim słowem zastąpić można używana przez autora w tekście metaforę .Na podstawie pierwszych 5 akapitów tekstu zapisz notatkę, w której podasz co najmiej 4 informacje o tym, skad się wywodzi zwyczaj prima aprilis.. Wyjaśnij na podstawie akapitu 4: Zafascynowany nauką, propagował hasła pozytywizmu, jednak zachowywał dystans do nowych .Wszystko to, co kogoś zachwyci, może być właśnie takie..

Odpowiadaj jedynie na podstawie tekstu i własnymi słowami - chyba że w zadaniu.

Spójność oznacza, że wszystkie pomysły przedstawione w akapicie odpowiadają na ten sam temat, tworząc w ten sposób zrozumiałe znaczenie.1.4 (0-1) Na podstawie 2. i 3. akapitu podaj trzy przykłady takiego zastosowania książki, kiedy staje się ona "przedmiotem martwym".. Pałac Zeusa 2.Olimp 3.. Okeanos 4.Ziemia 5.HadesZadanie: na podstawie 4 i 5 akapitu uzupełnij schemat informacjami na temat wyobrażeń starożytnych greków o świecie .. Na podstawie akapitu 9. podaj dwa argumenty uzasadniające pogląd autora, że .zad.5 podaj w którym akapicie wyjaśniony został tytuł tekstu zad.6 na podstawie informacji zawartych w tekście scharakteryzuj jego autora.. Usłyszysz dwukrotnie pięć tekstów.. Jaką cechę korespondencji romantycznej ilustruje list Kornela Ujejskiego do przyjaciół?. Zobacz też: Matura 2012.. 3- Spójność Spójność dotyczy jednostki tematycznej.. Podaj ich dwie cechy wspolne.Podaj skróty klawiaturowe zmieniające interlinię na: 1 wiersz, 1.5 wiersza, wiersze.. Poziom podstawowy 2017 .. Informacje o książce.. W zadaniach 1.1.-1.5., na podstawie informacji zawartych w nagraniu, z podanych odpowiedzi wybierz właściwą.Określ funkcję akapitów 1.Ten właśnie swój portret Krasicki sam narysował, jak zawsze cieniutkim piórkiem z lekką, Wskaż wspólne wątki kompozycyjne i treściowe akapitów 4. i 5.Namiętności Krasickiego: - słabość do czekolady - kolekcjonowanie wszystkiego np. Akapit (z łacińskiego a capite - "od rozdziału", "od nowego ustępu") - 1) Początek nowego ustępu w tekście, zaznaczony wcięciem składającym się z kilku spacji - inaczej wcięcie akapitowe.2) Fragment tekstu zawarty pomiędzy wcięciami - odstęp międzyakapitowy, także ustęp (słowo "ustęp" ma jednak samodzielne, nieco odmienne znaczenie, omówione w ..

Formatowanie akapitu i czcionki Utwórz akapit składający się z wierszy tekstu.

Pytania .. cytaty: b) Funkcje wstępu - uzasadnienie, dlaczego autor postanowił zająć się tym tematem.. Tego nie wie nikt, nawet Alain Touraine.. zad.7 wypisz z akapitu 3. cechy przypisywane przez Jacka Bocheńskiego demokracji jako systemowi społecznemu zad.8 podaj, jakim słowem zastąpić można używana przez autora w tekście metaforę .ZADANIE 5. prosze o odpowiedź, na jutro, str.161 zad 2 podr kl. 6 0 ocen .Jak twierdzi sam Touraine, przydałoby się jeszcze z 50 lat życia, żeby dostrzec rezultaty obecnej rewolucji.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; .. Na podstawie wybranego utworu literackiego napisz opowiadanie o samotnej podróży, .. to je podaj a nie się wymądrzasz -,- SzymonJoker9x odpowiedział(a) 08.12.2016 o 17:07:Na podstawie akapitów 4. i 5. określ, czym jest milcząca samotność, a czym - milczące uczestnictwo.. B, C, F 2 pkt - trzy poprawne odpowiedzi 1 pkt .akapit, w którym pojawia się informacja o aresztowaniu Rudego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt