Jak funkcjonowała demokracja ateńska brainly

Pobierz

Za jego rządów Ateny osiągnęły szczyt potęgi.. W latach 444-429 p.n.e. był co roku wybierany na stanowisko stratega.. Było to jedno z większych miast, gdyż w tamtych czasach sporej wielkości miasta liczyły ok. 10 tys. obywateli.. Question from @Tyton932 - Gimnazjum - HistoriaDemokracja ateńska była formą demokratycznego rządu w państwie-mieście Ateny leżącym w Greckiej Attyce.. Dzieje starożytnej Grecji , Klasa 1 , Zrozumieć przeszłość ZR , Historia , Reforma 2017 Szkoły ponadpodstawowe , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.pl Zaloguj się Załóż konto Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3327 Grudzień 21, 2005, 10:36:56 pm wysłana przez boundrose: DemokracjaDemokracja ateńska.. Największą władzę w republice rzymskiej miało zgromadzenie ludowe .demokracja, tolerancja i prawa mniejszosci.. od Suszkaaa 04.12.2016 Odpowiedź Napisana przez: childgeniusXD Funkcjonowała w ten sposób że każdy z ludzi mógł głosować ( tak jak obecnie w republikach) Czyli wygrywała większość głosów Witaj na Brainly!Demokracja ateńska - forma ustroju polis ateńskiej, położonej w greckiej krainie Attyce.. Dbał o rozwój kultury.Potrafię wskazać jak kształtowała się demokracja ateńska i porównać ją ze współczesną.. Question from @Cutebutcrazy - Szkoła podstawowa - Historia.. Najważniejsze instytucje demokracji ateńskiej to: Rada Pięciuset - od czasu reform Klejstenesa najważniejsza instytucja administracji, zwana przez Ateńczyków zwyczajnie radą..

5 punktów Jak funkcjonowała DEMOKRACJA ATEŃSKA?

Dzieje starożytnej Grecji , Klasa 1 , Poznać przeszłość ZP , Historia , Reforma 2017 Szkoły ponadpodstawowe , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.pl Zaloguj się Załóż kontoPytanie maturalne: Nazwa demokracja ateńska pochodzi od: Demokracja szlachecka w Polsce u schyłku XV i na początku XVI w. Zaczęty przez rww Dział Dyskusje.. Zgromadzenie to zarządzało polityką zagraniczną, wojskiem oraz dawaniem praw obywatelskich.Jak funkcjonowała demokracja ateńska?, plik: jak-funkcjonowala-demokracja-atenska.mp4 (video/mp4) Zrozumieć przeszłość ZRJak funkcjonowała demokracja ateńska i dlaczego grecy uważali swój ust rój za najlepszy na świecie?. Republika istniała w starożytnym Rzymie do 31 roku p.n.e.. Według tradycji panowanie królów w Rzymie zakończyło się w 509 roku p.n.e. buntem, na którego czele stanął Lucjusz Janiusz Brutus, i wygnaniem ostatniego króla Tarkwiniusza Pysznego.. Użytkownik.. Zaczęty przez boundrose Dział Dyskusje.. Szkoła - zapytaj eksperta (1514) Szkoła - zapytaj eksperta (1514) Wszystkie (1514) Język angielski (810) Język .Republika rzymska.. Zazwyczaj uważa się, że trwała od początków VI do połowy IV wieku p.n.e., z przerwami w V wieku p.n.e. .. Tucydidesa i Ksenofonta; teksty ponad 150 przemówień takich postaci jak Demostenes; inskrypcje w kamieniu dekretów, praw, umów, honorów publicznych i innych; oraz greckie sztuki komediowe, takie jak te autorstwa Arystofanesa..

... » ,,Jak funkcjonowala demokracja ateńska'' #1 2007-10-23 18:23:40. kundzia.

Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Zarejestrowany: 2007-10-22Demokracja ateńska miała formę demokracji bezpośredniej, o dwóch cechach charakterystycznych: losowym wyborze obywateli na niektóre urzędy administracyjne i sądowe, oraz Zgromadzenie Ludowe ( Eklezję) o uprawnieniach prawodawczych, składające się z wszystkich obywateli.Pewnymi formami demokracji bezpośredniej w nowoczesnym świecie są: - referendum powszechne, czyli głosowanie nad pewną konkretną sprawą w celu zebrania i wyrażenia opinii lub woli społeczeństwa (np. w Polsce w latach 90 odbyło się referendum dotyczące uwłaszczania i projektu nowej konstytucji), - plebiscyt, czyli powszechne głosowanie mieszkańców określonego terytorium w sprawie przynależności tego obszaru do danego państwa, - zgromadzenia, zwoływane do podjęcia .Demokracja szlachecka - system panujący w XV i XVI wieku w Królestwie Polskim, a następnie Rzeczypospolitej Obojga Narodów.. Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3054 Czerwiec 06, 2005, 02:37:08 pm wysłana przez Miko?aj: ekonomia a demokracja.. PLSS NIE ZGŁASZAJCIE SPAMU.. 21 sierpnia, 2021 admin.. Została zapoczątkowana przez Solona, a później kontynuowana przez Klejstenesa.Każdy obywatel po ukończeniu 20 lat, mógł wziąść udział w Zgromadzeniu Ludowym czyli eklezji.. Zazwyczaj uważa się że trwała od początków VI do połowy ..

Państwo to ...Demokracja ateńska funkcjonowała na podstawie jej instytucji.

W założeniu gwarantował masom szlacheckim prawo głosowania i decydowania o sprawach państwa, a także miał być przykładem tolerancji i formalnej równości praw w łonie samego stanu szlacheckiego.Opisz jak funkcjonowała demokracja Ateńska w 5 wieku p.n.e - MidBrainart .. Perykles - Uznawany jest za głównego twórcę demokracji ateńskiej.. Społeczeństwo, gospodarka i kultura Rzeczpospolitej Obojga NarodówSprawdź dostępność - Zrozumieć demokrację i obywatelskość : dziedzictwo grecko-rzymskieAteńska demokracja , II..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt