Plan wydarzeń do tekstu na podwórku

Pobierz

Następnie uzgodnijcie, które z nich będziecie czytać na lekcjach języka polskiego, a które przeczytacie indywidualnie.Ćwiczenie 3.. Na bieżąco możesz zapisywać wydarzenia.. 7.Wyjazd do Poznania.. Pożegnanie bohaterów .Przypomnienie zasad streszczenia tekstu: a) plan najważniejszych wydarzeń b) tylko istotne elementy c) brak dialogów d) zachowanie części kompozycyjnych (grafika - akapity, wstęp, rozwinięcie, zakończenie) 4.Plan wydarzeń Zapisz, o czym należy pamiętać, formułując punkty planu wydarzeń.. Furia pana Tomasza spowodowana muzyką katarynki.. 6.Negocjacje Anieli z ojcem na temat wyjazdu do Poznania w celu dalszej nauki.. 8.Zamieszkanie u wujostwa.Zadanie: plan wydarzeń toruńskie pierniki Rozwiązanie:1 miłość bogumiła do rózi 2 plany mistrza bartłomieja na zamążpójście córki 3 wyprawa czeladnika za miasto 4 uratowanie pszczoły przez bogumiła 5 podziękowania królowej krasnoludków 6 zapowiedź przyjazdu króla do torunia 7 potajemne upieczenie ciasta według wskazówek królowej krasnoludków 8 poczęstowanie władcy .Plan wydarzeń "Przygody Odyseusza; Napisz ramowy plan wydarzeń do opowiadania Ewy Nowak,, Krzywe 10 " fragment,, Piotrek" streszczenie lektury Chłopi i plan wydarzeń; Szczegułowy plan wydarzeń do lektóry ,,zemsta,, min.30 punktów; Proszę o plan wydarzeń palstusiowy pamiętnik szkoła podstawowaJęzyk polski - LEKCJA 4- Plan wydarzeń- ramowy i szczegółowy..

Zielony pies pojawia się na podwórku.

"Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.. 1 odpowiedź.. 6.Dorastanie i ciekawość Edypa o swój los.. Pomocne mogą być wykresy, strzałki lub wypunktowania.. Odbiór - omawia akcję, wyodrębnia wątki i wydarzenia - odbiera teksty na poziomie dosłownym i przenośnym - tworzy pisemne w następujących formach gatunkowych: opowiadanie pisane z .Napisz plan wydarzeń do tekstu wieża Babel.. Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!. 9.Kłótnia z Lajosem na drodze to Teb.. Takie ćwiczenia są potrzebne do tego, aby potem wykorzystać je do tworzenia planów twórczych, czyli takich, do realizacji których przystąpimy w przyszłości.. 4.Mieszkańcy podwórka zamierzają pomóc zielonemu psu.. Pajączek na rowerze dotyka problemów, z jakimi często spotykają się dzieci - rozpad rodziny, brak oparcia w najbliższych i zrozumienia ze strony rodziców, ale też pierwsza miłość, kłopoty w relacjach z rówieśnikami.Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.. Skorzystajcie z podanych tytułów.. Bywa tak skomplikowane lub długie, że aby się nie pogubić w pisaniu, trzeba napisać plan wydarzeń.Najnowsze zadania z tagiem plan-wydarzeń +1 głos..

Plan wydarzeń.

Przedstawienie postaci pana Tomasza.. Ciało człowieka ulepił z gliny zmieszanej ze łzami.. Niechęć Dzeusa do ludzi.. 3.Zamknięcie Anieli w domu przez ojca.. 3.Narodziny syna pary królewskiej.. Plan wydarzeń/ Jakie znaczenia kryją się w utworze J. Kulmowej Luc Besson Na podwórku, s. 238 Joanna Kulmowa Kwitną gawrony, s. 242 Przenośnia s.69 I.. Tworzenie wypowiedzi - redaguje wypowiedź na zadany temat.. Ślub .- redaguje plan wydarzeń .. Ten plan wydarzeń składa się z 6 elementów.. Napisz plan wydarzeń do tekstu wieża Babel.. zadanie dodane 8 listopada 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany .. Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś .tworzy plan odtwórczy tekstu - III.2.3.. Książka "Karty pracy cz.4" str. 62-64.. Ułóż pytania do ułożonego planu wydarzeń, bez czasowników.. Spotkanie Pandory z Prometeuszem.. Dzisiaj dowiemy się czym jest paln wydarzeń i do czego jest w ogóle potrzebny.. Edy\p dowiaduje się, że: a)zabije swego ojca b)wyemigruje do Teb..

Filmy i Grafiki do tekstu.

5.Pisanie listów.. Popełnił samobójstwo.. Zabawa orientacyjno-porządkowa i wyprostna - Z krążkiem na głowie.. Szkoła podstawowa.. Wspomnienia autorka finalizuje swym przybyciem do Włoch.Mit o Prometeuszu - streszczenie, plan wydarzeń.. Język polski.. Radość dziewczynki z dźwięków instrumentu.Wspomnienia wojenne Karoliny Lanckorońskiej to pamiętnik pisany przez autorkę w latach , kiedy to autorka, podczas okresu wojny i okupacji, przebywała kolejno na terenie Lwowa, Krakowa i Generalnego Gubernatorstwa, by następnie znaleźć się w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück.. wykorzystuje wiedzę o języku w tworzonych wypowiedziach - III.2.9 tworzy plan wydarzeń, uwzględniając miejsca akcjiBohaterowie - charakterystyka.. 3 Temat III Ćwiczenia ortograficzne.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych lub innych.. (zdanie pojedyncze) Powrót Tadeusza.. Zadanie 1 Wspólnie z nauczycielem przygotujcie się do ustalenia klasowej listy lektur na cały rok szkolny.. Stworzenie Pandory przez Hefajstosa.. Podarowanie Pandorze glinianej beczki w posagu.. Plan ramowy można zapisać na trzy sposoby: a) za pomocą zdań.. Tworzenie wypowiedzi .. - układa pytania do tekstu w roli osoby mówiącej.. Wykradł kilka iskier z rydwanu słońca i z tego stworzył ludzką duszę..

Ania z Zielonego Wzgórza - plan wydarzeń.

Wszak sama nazwa, plan, nawiązuje do planowania, a planujemy przyszłość.Kłamczucha - tworzy spójne wypowiedzi w następują-cych formach gatunkowych: opowiadanie, list, zaproszenie, charakterystyka - III.1.5.. 2.Zachwyt chłopcem.. Po samobójczej śmierci we Florencji władze Lwowa sprowadziły jego zwłoki i uroczyście pochowały na Łyczakowie, wystawiając piękny pomnik w Alei Zasłużonych.. 8.Spotkanie ojca i syna, Lajosa i Edypa.. Przybycie Ani na Zielone Wzgórze.. Skazanie Antygony na śmierć głodową.. Ułóż ramowy plan zdarzeń do opowiadania "Zielony Pies".Plan naszego podwórka.. 7.Wyprawa do wyroczni.. Zaskoczenie Maryli, jej niechęć do Ani i postanowienie odesłania dziewczynki do sierocińca.. Analiza i interpretacjaStrefa ucznia.. 4.Lajos i Jokasta porzucają swego syna.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1. .. Odnieś się do tekstu Bolesława Prusa "Z legend dawnego Egiptu .. danych przez babcię 11 za uwarzenie całej sytuacji przez Jakuba 12 pójście do dyra 13 przyjazd policji 14 praca na podwórku szkolnym mam nadzieję że pomogłam proszę o naj .Plan wydarzeń "Król Edyp" 1.Panowanie Lajosa.. Zwietrzenie podstępu przez Prometeusza.. Moja notatka Podręcznik, s. 174-175 1 1DGHM

wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt